
09488-00620 Avdel TSN Threaded Inserts
09488-00620, O Style Round Body, Avdel, TSN Threaded Inserts
Product Information
MPN
09488-00620
BSPN
BA-09488-00620
Available Qty
Minimum Order Qty
Qty Interval
Avg Lead Time For Backorders
Backorder Available Date
Price
-
Your Net Price
-
Available from these sellers
New (3) from Rs. 10,538 + Rs. 100 Shipping
Want to order more than the available Quantity? Click here
You can order the available quantity above and place a Backorder for more here with this Seller.
MPN
09488-00620
BSPN
BA-09488-00620
Min. Order Qty For Backorders
1
Avg Lead Time For Backorders
140 days
Backorder Available Date
Qty Interval After MOQ
1
Price
99999999
$99,999,999.0000
Your Net Price
$99,999,999.0000
0 % response rate, 0 -mins response time
| Brand | TSN Threaded Inserts |
|---|---|
| Manufacturer Part# | 09488-00620 |
| Minimum Grip | 0.020 Inch (0.51mm) |
| Maximum Grip | 0.118 Inch (3.00mm) |
| Grip Range | 0.020 - 0.118 Inch (0.51 - 3.00mm) |
| Body End | Open End |
| Body Material | Aluminum |
| Material Detail | Aluminum 5056 |
| Body Finish | Plain |
| Minimum Hole Size | 0.358 Inch (9.09mm) |
| Finish Detail | Plain |
| Maximum Hole Size | 0.362 Inch (9.2mm) |
| Drill Size | [23/64] Inch |
| Body Length | 0.571 Inch (14.50mm) |
| Set Body Length | 0.394 Inch (10.00mm) |
| Installed Thread Depth | N/A |
| RoHS 3 Compliant | Yes |
| Seller Part Number | BA-09488-00620 |
| Diameter | 0.354 Inch |
| Manufacturer | Avdel |
| Stock Status | Backorder |
09488-00620, O Style Round Body, Avdel, TSN Threaded Inserts, Body Finish : Plain, Material Detail : Aluminum 5056, Body Length : 0.571 Inch (14.50mm), Unit of Measure : Metric, Nominal Diameter [Metric] : 8.99mm;, Minimum Grip : 0.020 Inch (0.51mm), Set Body Length : 0.394 Inch (10.00mm), Installed Thread Depth : N/A, Body End : Open End, RoHS 3 Compliant : Yes, Minimum Hole Size : 0.358 Inch (9.09mm), Maximum Hole Size : 0.362 Inch (9.2mm), Maximum Grip : 0.118 Inch (3.00mm), Head Height : 0.020 Inch (0.51mm), Head Diameter : 0.374 Inch (9.50mm), Thread Size : M6x1 ISO-5H, RoHS Compliant : 1295, Style : 63253, Drill Size : [23/64] Inch, Type : O Style Round Body, Grip Range : 0.020 - 0.118 Inch (0.51 - 3.00mm), Decimal Equivalent Diameter : 0.354 Inch, Finish Detail : Plain, Body Material : Aluminum

