
2TNM-5X.8C-12.5W Kato 2TNM Tangless CoilThread Inserts
Kato 2TNM-5X.8C-12.5W Tangless Free-Running Coil Threaded Insert, Helical, M5 x 0.8 Metric Coarse, 2.5D/12.5 mm Length, 304 Stainless Steel
Product Information
MPN
2TNM-5X.8C-12.5W
BSPN
BA-2TNM-5X.8C-12.5W
NAS
NA0276M5-25D
Available Qty
Minimum Order Qty
Qty Interval
Avg Lead Time For Backorders
Backorder Available Date
Price
-
Your Net Price
-
Available from these sellers
New (3) from Rs. 10,538 + Rs. 100 Shipping
Want to order more than the available Quantity? Click here
You can order the available quantity above and place a Backorder for more here with this Seller.
MPN
2TNM-5X.8C-12.5W
BSPN
BA-2TNM-5X.8C-12.5W
NAS
NA0276M5-25D
Min. Order Qty For Backorders
1
Avg Lead Time For Backorders
60 days
Backorder Available Date
Qty Interval After MOQ
1
Price
99999999
$99,999,999.0000
Your Net Price
$99,999,999.0000
0 % response rate, 0 -mins response time
| Brand | 2TNM Tangless CoilThread Inserts |
|---|---|
| Manufacturer Part# | 2TNM-5X.8C-12.5W |
| Nominal Length | 2.5D |
| Thread Type | Metric Coarse |
| Body Material | Stainless Steel |
| Material Detail | 304 Stainless Steel |
| Body Finish | Dry Film Lubricant |
| Finish Detail | Dry Film Lubricant |
| Insert Length | 12.5mm |
| Free Outer Diameter Min | 6.25 mm |
| Free Outer Diameter Max | 6.8 mm |
| Number of Coils | 12/3/2008 |
| Rockwell Hardness | Rc 43-50 |
| NAS # | NA0276M5-25D |
| Seller Part Number | BA-2TNM-5X.8C-12.5W |
| ECCN | EAR99 |
| Color | Dark Gray |
| Manufacturer | Kato |
| Stock Status | Backorder |
Kato Tangless Free-Running Coil Threaded Insert, Helical, Unit of Measure: Metric, M5 x 0.8 Thread Size, 2.5D Nominal Length, Metric Coarse Thread Type, Stainless Steel, Material Detail: 304 Stainless Steel, Dry Film Lubricant Body Finish, Finish Detail: Dry Film Lubricant, Dark Gray Body Color, 6.25 mm Free Outer Diameter Min, 6.8 mm Free Outer Diameter Max, 12-3/8 Coil, 12.5 mm Insert Length, 200000 psi Tensile Strength, Rc 43-50 Rockwell Hardness

