
77147 Recoil Keyserts (Recoil)
Recoil 77147 Heavy-Duty Key Locking Insert, Internal M14 x 1.5, Class 6H, External M20 x 1.5, Class 6G, 303 Stainless Steel with 302 Stainless Steel Keys, Passivated
Product Information
MPN
77147
BSPN
BA-77147-RE
Available Qty
Minimum Order Qty
Qty Interval
Avg Lead Time For Backorders
Backorder Available Date
Price
-
Your Net Price
-
Available from these sellers
New (3) from Rs. 10,538 + Rs. 100 Shipping
Want to order more than the available Quantity? Click here
You can order the available quantity above and place a Backorder for more here with this Seller.
MPN
77147
BSPN
BA-77147-RE
Min. Order Qty For Backorders
1
Avg Lead Time For Backorders
17 days
Backorder Available Date
Qty Interval After MOQ
1
Price
99999999
$99,999,999.0000
Your Net Price
$99,999,999.0000
0 % response rate, 0 -mins response time
| Brand | Keyserts (Recoil) |
|---|---|
| Manufacturer Part# | 77147 |
| Internal Thread Size | M14x1.5 |
| Internal Thread Class | 6H |
| External Thread Size | M20x1.5 |
| External Thread Class | 6G |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Material Detail | 303 Stainless Steel |
| Keys Material | 302 Stainless Steel |
| Finish Detail | Passivated |
| Body Length | 20mm |
| Counter Sink Diameter | 20.25mm |
| Thread Tap Size | M20x1.5 |
| Thread Tap Class | 6H |
| Minimum Thread Tap Depth | 22.50mm |
| Removal Drill Size | 17.50mm |
| Removal Drill Depth | 4.75mm |
| Installation Tap Drill Size | 18.75mm |
| Seller Part Number | BA-77147-RE |
| Installation Tool Part No. | 71142 |
| Manufacturer | Recoil |
| Stock Status | In Stock |
Recoil Heavy-Duty Key Locking Insert, Style: Locking, Unit of Measure: Metric, M14 x 1.5 Internal Thread, 6H Internal Thread Class, M20 x 1.5 External Thread, 6G External Thread Class, Body Material Detail:303 Stainless Steel with 302 Stainless Steel Keys Material, Finish Detail: Passivated, 20 mm Body Length, Recommended Installation BA-71142, Tap Drill Size: 18.75 mm, 20.25 mm Counter Sink Diameter, M20 x 1.5 Thread Tap Size, 6H Thread Tap Class, 22.50 mm Min Thread Tap Depth, 17.50 mm Removal Drill Size, 4-3/4 mm Removal Drill Depth

