
ALB9T-580-5.7 AVK Fasteners and Tool Parts A-L Knurled Threaded Inserts
ALB9T-580-5.7, AVK Fasteners and Tool Parts A-L Knurled Threaded Inserts, M5x0.8 ISO-5H Thread Size, (3.30-5.70mm Grip), Round Body Splined, Large Flange Head, Brass Material, Tin/Zinc Clear Trivalent Finish, RoHS
Product Information
MPN
ALB9T-580-5.7
BSPN
BA-ALB9T-580-5.7
Available Qty
Minimum Order Qty
Qty Interval
Avg Lead Time For Backorders
Backorder Available Date
Price
-
Your Net Price
-
Available from these sellers
New (3) from Rs. 10,538 + Rs. 100 Shipping
Want to order more than the available Quantity? Click here
You can order the available quantity above and place a Backorder for more here with this Seller.
MPN
ALB9T-580-5.7
BSPN
BA-ALB9T-580-5.7
Min. Order Qty For Backorders
1
Avg Lead Time For Backorders
60 days
Backorder Available Date
Qty Interval After MOQ
1
Price
0.2618
$0.2618
Your Net Price
$0.2618
0 % response rate, 0 -mins response time
| Brand | A-L Knurled Threaded Inserts |
|---|---|
| Manufacturer Part# | ALB9T-580-5.7 |
| Minimum Grip | 3.30mm |
| Maximum Grip | 5.70mm |
| Grip Range | 3.30 - 5.70mm |
| Body End | Open |
| Body Material | Brass |
| Material Detail | Brass 270/260 |
| Body Finish | Tin/Zinc Clear Trivalent |
| Finish Detail | Tin Zinc Clear Trivalent Per ESP-P-004 |
| Minimum Hole Size | 7.60mm |
| Body Length | 14.86mm |
| Set Body Length | 8.00mm |
| RoHS 3 Compliant | Yes |
| Seller Part Number | BA-ALB9T-580-5.7 |
| ECCN | EAR99 |
| HTS Codes | 7419.99.5500 |
| Diameter | 7.52mm |
| Manufacturer | AVK Fasteners and Tool Parts |
| Stock Status | Backorder |
ALB9T-580-5.7 AVK Fasteners and Tool Parts A-L Knurled Threaded Inserts , Manufacturer Part#: ALB9T-580-5.7 , Brand: A-L Knurled Threaded Inserts , UOM (Inch or Metric): Metric , Manufacturer: AVK Fasteners and Tool Parts , ECCN: EAR99 , HTS Codes: 7419.99.5500 , Style: Round Body Splined , Thread Size: M5x0.8 ISO-5H , Body Material: Brass , Finish Detail: Tin Zinc Clear Trivalent Per ESP-P-004 , Grip Range: 3.30 - 5.70mm , Head Diameter: 10.54mm , Head Height: 0.76mm , Maximum Grip: 5.70mm , Minimum Grip: 3.30mm , Body Length: 14.86mm , Material Detail: Brass 270/260 , Body Finish: Tin/Zinc Clear Trivalent , Minimum Hole Size: 7.60mm , RoHS 3 Compliant: Yes , Body End: Open , Set Body Length: 8.00mm , Diameter: 7.52mm , Head Type: Large Flange , Virtual Type?: No

