
JRFKS3-8125-3.0-CT Bayfast Threaded Inserts (Bayfast)
JRFKS3-8125-3.0, Bayfast Threaded Inserts, M8x1.25, (0.50 - 3.00mm Grip Range) Round Body Splined, Low Profile Head, Steel, Zinc Clear
Product Information
MPN
JRFKS3-8125-3.0-CT
BSPN
BA-JRFKS3-8125-3.0-CT
Available Qty
Minimum Order Qty
Qty Interval
Avg Lead Time For Backorders
Backorder Available Date
Price
-
Your Net Price
-
Available from these sellers
New (3) from Rs. 10,538 + Rs. 100 Shipping
Want to order more than the available Quantity? Click here
You can order the available quantity above and place a Backorder for more here with this Seller.
MPN
JRFKS3-8125-3.0-CT
BSPN
BA-JRFKS3-8125-3.0-CT
Min. Order Qty For Backorders
1
Avg Lead Time For Backorders
60 days
Backorder Available Date
Qty Interval After MOQ
1
Price
99999999
$99,999,999.0000
Your Net Price
$99,999,999.0000
0 % response rate, 0 -mins response time
| Brand | Threaded Inserts (Bayfast) |
|---|---|
| Manufacturer Part# | JRFKS3-8125-3.0-CT |
| Minimum Grip | 0.51mm |
| Maximum Grip | 3.00mm |
| Grip Range | 0.51 - 3.00mm |
| Body End | Open End |
| Body Material | Steel |
| Material Detail | Steel 1008 |
| Body Finish | Zinc Clear Trivalent Chromate |
| Finish Detail | Zinc Clear Trivalent Chromate Per ASTM-B-633 Type II, Class 2 |
| Minimum Hole Size | 11.00mm |
| Drill Size | [7/16] |
| Body Length | 17.70mm |
| RoHS 3 Compliant | Yes |
| Seller Part Number | BA-JRFKS3-8125-3.0-CT |
| ECCN | EAR99 |
| Diameter | 11.00mm |
| Manufacturer | Bayfast |
| Stock Status | Backorder |
Bayfast JRFKS3-8125-3.0 Threaded Inserts, M8x1.25 Thread Size, 0.020 - 0.118 Inch (0.50 - 3.00mm) Grip Range, "K" Style Round Body Splined, Low Profile Head, Steel C1008, Zinc Clear, RoHS 3 Compliant

