
PB2500-NA Pop Tools (Pop)
PB2500-NA, Pop Tool, Cordless Riveter Tool Kit 18V, 3/32 Inch - 3/16 Inch Standard Blind Rivets Capacity, Includes: Nosepieces, (2) 2.0Ah Batteries, Charger, & Case
Product Information
MPN
PB2500-NA
BSPN
BA-PB2500-NA
Available Qty
Minimum Order Qty
Qty Interval
Avg Lead Time For Backorders
Backorder Available Date
Price
-
Your Net Price
-
Available from these sellers
New (3) from Rs. 10,538 + Rs. 100 Shipping
Want to order more than the available Quantity? Click here
You can order the available quantity above and place a Backorder for more here with this Seller.
MPN
PB2500-NA
BSPN
BA-PB2500-NA
Min. Order Qty For Backorders
1
Avg Lead Time For Backorders
65 days
Backorder Available Date
Qty Interval After MOQ
1
Price
1761.9867
$1,761.9867
Your Net Price
$1,761.9867
0 % response rate, 0 -mins response time
| Brand | Tools (Pop) |
|---|---|
| Manufacturer Part# | PB2500-NA |
| Battery | 18V/2.0Ah Li-Ion |
| Pull Force | 1911 lbf (8.50kN) |
| Seller Part Number | BA-PB2500-NA |
| Stroke | 0.984 Inch (25.00mm) |
| Weight with Battery | 3.75 lbs (1.7kg) |
| Setting Capacity | 3/32 Inch - 3/16 Inch Standard Blind Rivets |
| Includes | Tool, Nosepieces, (2) 2.0Ah Batteries, Charger, & Case |
| HTS Codes | 8467.29.0090 |
| ECCN | EAR99 |
| Manufacturer | Pop |
| Stock Status | In Stock |
Pop PB2500-NA Tool, Cordless Riveter Tool Kit, 3/32 Inch - 3/16 Inch Standard Blind Rivets Capacity, 18V/2.0Ah Li-Ion Battery, 1911 lbf (8.5kN) Pull Force, 0.984 Inch (25.00mm) Stroke, 3.75 lbs (1.7kg) Weight including Battery, Includes: Tool, Nosepieces, (2) 2.0Ah Batteries, Charger, & Case

