
RNA1015-8.0 AVK Fasteners and Tool Parts R-N Rivetnut Threaded Inserts
RNA1015-8.0, AVK Fasteners and Tool Parts R-N Rivetnut Threaded Inserts, M10x1.5 ISO-6H Thread Size, (5.51 - 8.00mm Grip), Round Body, Flat Head, Aluminum Material, Clear Protective Coating Finish, RoHS
Product Information
MPN
RNA1015-8.0
BSPN
BA-RNA1015-8.0
Available Qty
Minimum Order Qty
Qty Interval
Avg Lead Time For Backorders
Backorder Available Date
Price
-
Your Net Price
-
Available from these sellers
New (3) from Rs. 10,538 + Rs. 100 Shipping
Want to order more than the available Quantity? Click here
You can order the available quantity above and place a Backorder for more here with this Seller.
MPN
RNA1015-8.0
BSPN
BA-RNA1015-8.0
Min. Order Qty For Backorders
1
Avg Lead Time For Backorders
84 days
Backorder Available Date
Qty Interval After MOQ
1
Price
99999999
$99,999,999.0000
Your Net Price
$99,999,999.0000
0 % response rate, 0 -mins response time
| Brand | R-N Rivetnut Threaded Inserts |
|---|---|
| Manufacturer Part# | RNA1015-8.0 |
| Minimum Grip | 5.51mm |
| Maximum Grip | 8.00mm |
| Grip Range | 5.51 - 8.00mm |
| Body End | Open End |
| Body Material | Aluminum |
| Material Detail | Aluminum 6053/5056 |
| Body Finish | Clear Protective Coating |
| Finish Detail | Clear Protective Coating |
| Minimum Hole Size | 12.50mm |
| Drill Size | [1/2] |
| Body Length | 24.99mm |
| Set Body Length | 13.20mm |
| Grip ID Mark | 2 Rad. |
| Pull Up Factor | 3.94mm |
| Head Key | Not Keyed |
| Mechanical Lock | No |
| RoHS 3 Compliant | Yes |
| Seller Part Number | BA-RNA1015-8.0 |
| ECCN | EAR99 |
| Diameter | 12.44mm |
| Manufacturer | AVK Fasteners and Tool Parts |
| Stock Status | Backorder |
RNA1015-8.0 AVK Fasteners and Tool Parts R-N Rivetnut Threaded Inserts , Manufacturer Part#: RNA1015-8.0 , Manufacturer: AVK Fasteners and Tool Parts , Brand: R-N Rivetnut Threaded Inserts , UOM (Inch or Metric): Metric , ECCN: EAR99 , Style: Round Body , Thread Size: M10x1.5 ISO-6H , Drill Size: [1/2] , Body Material: Aluminum , Finish Detail: Clear Protective Coating , Grip Range: 5.51 - 8.00mm , Head Diameter: 19.50mm , Head Height: 2.23mm , Maximum Grip: 8.00mm , Minimum Grip: 5.51mm , Body Length: 24.99mm , Material Detail: Aluminum 6053/5056 , Body Finish: Clear Protective Coating , Minimum Hole Size: 12.50mm , RoHS 3 Compliant: Yes , Key Width: N/A , Key Height: N/A , Body End: Open End , Installed Thread Depth: N/A , Set Body Length: 13.20mm , Grip ID Mark: 2 Rad. , Head Key: Not Keyed , Mechanical Lock: No , Keyway Length: N/A , Keyway Width: N/A , Pull Up Factor: 3.94mm , Diameter: 12.44mm , Head Type: Flat , Virtual Type?: No

