
RNS350-4.36 AVK Fasteners and Tool Parts R-N Rivetnut Threaded Inserts
RNS350-4.36, AVK Fasteners and Tool Parts R-N Rivetnut Threaded Inserts, M3x0.5 ISO-6H Thread Size, (3.60 - 4.37mm Grip), Round Body, Countersunk Head, Steel Material, Cadmium Clear Chromate Finish
Product Information
MPN
RNS350-4.36
BSPN
BA-RNS350-4.36
Available Qty
Minimum Order Qty
Qty Interval
Avg Lead Time For Backorders
Backorder Available Date
Price
-
Your Net Price
-
Available from these sellers
New (3) from Rs. 10,538 + Rs. 100 Shipping
Want to order more than the available Quantity? Click here
You can order the available quantity above and place a Backorder for more here with this Seller.
MPN
RNS350-4.36
BSPN
BA-RNS350-4.36
Min. Order Qty For Backorders
1
Avg Lead Time For Backorders
84 days
Backorder Available Date
Qty Interval After MOQ
1
Price
99999999
$99,999,999.0000
Your Net Price
$99,999,999.0000
0 % response rate, 0 -mins response time
| Brand | R-N Rivetnut Threaded Inserts |
|---|---|
| Manufacturer Part# | RNS350-4.36 |
| Minimum Grip | 3.61mm |
| Maximum Grip | 4.37mm |
| Grip Range | 3.60 - 4.37mm |
| Body End | Open End |
| Body Material | Steel |
| Material Detail | Steel 1110/1108 |
| Body Finish | Cadmium Clear Chromate |
| Finish Detail | Cadmium Clear Chromate |
| Minimum Hole Size | 3.94mm |
| Drill Size | [5/32] |
| Body Length | 11.99mm |
| Set Body Length | 5.61mm |
| Grip ID Mark | 3 Rad. |
| Head Key | Not Keyed |
| Mechanical Lock | No |
| RoHS 3 Compliant | No |
| Seller Part Number | BA-RNS350-4.36 |
| ECCN | EAR99 |
| Diameter | 3.93mm |
| Manufacturer | AVK Fasteners and Tool Parts |
| Stock Status | Backorder |
RNS350-4.36 AVK Fasteners and Tool Parts R-N Rivetnut Threaded Inserts , Manufacturer Part#: RNS350-4.36 , Manufacturer: AVK Fasteners and Tool Parts , Brand: R-N Rivetnut Threaded Inserts , UOM (Inch or Metric): Metric , ECCN: EAR99 , Style: Round Body , Thread Size: M3x0.5 ISO-6H , Drill Size: [5/32] , Body Material: Steel , Finish Detail: Cadmium Clear Chromate , Grip Range: 3.60 - 4.37mm , Head Diameter: 6.68mm , Head Height: 0.63mm , Maximum Grip: 4.37mm , Minimum Grip: 3.61mm , Body Length: 11.99mm , Material Detail: Steel 1110/1108 , Body Finish: Cadmium Clear Chromate , Minimum Hole Size: 3.94mm , RoHS 3 Compliant: No , Key Width: N/A , Key Height: N/A , Body End: Open End , Installed Thread Depth: N/A , Set Body Length: 5.61mm , Grip ID Mark: 3 Rad. , Head Key: Not Keyed , Mechanical Lock: No , Keyway Length: N/A , Keyway Width: N/A , Diameter: 3.93mm , Head Type: Countersunk , Virtual Type?: No

