
SSM4KF025, Bayfast Threaded Inserts, M4X.50mm-2.50mm Gr;, Flat Head Knurled Body; Stainless, Steel 18-8.
Product Information
MPN
SSM4KF025
BSPN
BA-SSM4KF025
Available Qty
Minimum Order Qty
Qty Interval
Avg Lead Time For Backorders
Backorder Available Date
Price
-
Your Net Price
-
Available from these sellers
New (3) from Rs. 10,538 + Rs. 100 Shipping
Want to order more than the available Quantity? Click here
You can order the available quantity above and place a Backorder for more here with this Seller.
MPN
SSM4KF025
BSPN
BA-SSM4KF025
Min. Order Qty For Backorders
1
Avg Lead Time For Backorders
84 days
Backorder Available Date
Qty Interval After MOQ
1
Price
99999999
$99,999,999.0000
Your Net Price
$99,999,999.0000
0 % response rate, 0 -mins response time
| Brand | Threaded Inserts (Bayfast) |
|---|---|
| Manufacturer Part# | SSM4KF025 |
| Minimum Grip | 0.50mm |
| Maximum Grip | 2.50mm |
| Grip Range | 0.50 - 2.50mm |
| Body End | Open End |
| Body Material | Stainless Steel |
| Material Detail | Stainless Steel 18-8 |
| Body Finish | Passivated |
| Finish Detail | Passivated |
| Minimum Hole Size | 5.77mm |
| Maximum Hole Size | 5.87mm |
| Installed Thread Depth | N/A |
| Pull Up Factor | 1.90mm |
| Head Key | Not Keyed |
| Key Height | N/A |
| Seller Part Number | BA-SSM4KF025 |
| ECCN | EAR99 |
| HTS Codes | 7318.23.0000 |
| Manufacturer | Bayfast |
| Stock Status | Backorder |
Bayfast SSM4KF025 Threaded Inserts, M4X.50mm-2.50mm Gr;, Flat Head Knurled Body; Stainless, Steel 18-8.

