
Recoil TL05105 Tangless Free-Running Coil Threaded Insert, Helical, M10 x 1.5 Metric Coarse, 2.5D/25.0 mm Length, 304 Stainless Steel
Product Information
MPN
TL05105
BSPN
BA-TL05105-RE
NAS
NA0276M10-25
Available Qty
Minimum Order Qty
Qty Interval
Avg Lead Time For Backorders
Backorder Available Date
Price
-
Your Net Price
-
Available from these sellers
New (3) from Rs. 10,538 + Rs. 100 Shipping
Want to order more than the available Quantity? Click here
You can order the available quantity above and place a Backorder for more here with this Seller.
MPN
TL05105
BSPN
BA-TL05105-RE
NAS
NA0276M10-25
Min. Order Qty For Backorders
1
Avg Lead Time For Backorders
35 days
Backorder Available Date
Qty Interval After MOQ
1
Price
0.3179
$0.3179
Your Net Price
$0.3179
0 % response rate, 0 -mins response time
| Brand | Tangless Free-Running Inserts |
|---|---|
| Manufacturer Part# | TL05105 |
| Nominal Length | 2.5D |
| Thread Type | Metric Coarse |
| Body Material | Stainless Steel |
| Material Detail | 304 Stainless Steel |
| Body Finish | Plain |
| Finish Detail | Plain |
| Insert Length | 25 mm |
| Free Outer Diameter Min | 11.95 mm |
| Free Outer Diameter Max | 12.5 mm |
| Number of Coils | 14-1/4 |
| Rockwell Hardness | Rc 43-50 |
| NAS # | NA0276M10-25 |
| Seller Part Number | BA-TL05105-RE |
| Color | Silver |
| Manufacturer | Recoil |
| Stock Status | In Stock |
Recoil Tangless Free-Running Coil Threaded Insert, Helical, Style: Non-Locking, Unit of Measure: Metric, M10 x 1.5 Thread Size, 2.5D Nominal Length, Metric Coarse Thread Type, Stainless Steel, Material Detail: 304 Stainless Steel, Plain Body Finish, Finish Detail: Plain, Silver Body Color,

