
AVK2000 AVK Fasteners and Tool Parts A-L Knurled Threaded Inserts
AVK2000, AVK Fasteners and Tool Parts A-L Knurled Threaded Inserts, M6x1 ISO-5H Thread Size, (6.50-9.50mm Grip), Round Body Splined, Wedge Head, Steel Material, Cadmium Clear Chromate Finish, RoHS
Product Information
MPN
AVK2000
BSPN
BA-AVK2000
Available Qty
Minimum Order Qty
Qty Interval
Avg Lead Time For Backorders
Backorder Available Date
Price
-
Your Net Price
-
Available from these sellers
New (3) from Rs. 10,538 + Rs. 100 Shipping
Want to order more than the available Quantity? Click here
You can order the available quantity above and place a Backorder for more here with this Seller.
MPN
AVK2000
BSPN
BA-AVK2000
Min. Order Qty For Backorders
1
Avg Lead Time For Backorders
19 days
Backorder Available Date
Qty Interval After MOQ
1
Price
99999999
$99,999,999.0000
Your Net Price
$99,999,999.0000
0 % response rate, 0 -mins response time
| Brand | A-L Knurled Threaded Inserts |
|---|---|
| Manufacturer Part# | AVK2000 |
| Minimum Grip | 6.50mm |
| Maximum Grip | 9.50mm |
| Grip Range | 6.50 - 9.50mm |
| Body End | Open |
| Body Material | Steel |
| Material Detail | Steel 1010/1008 |
| Body Finish | Cadmium Clear Chromate |
| Finish Detail | Cadmium Plate Clear Per AMS-QQ-P-416 Type I Class 3 |
| Minimum Hole Size | 10.00mm |
| Set Body Length | 9.65mm |
| RoHS 3 Compliant | Yes |
| Seller Part Number | BA-AVK2000 |
| ECCN | EAR99 |
| HTS Codes | 7318.19.0000 |
| Manufacturer | AVK Fasteners and Tool Parts |
| Stock Status | Backorder |
AVK2000 AVK Fasteners and Tool Parts A-L Knurled Threaded Inserts , Manufacturer Part#: AVK2000 , Brand: A-L Knurled Threaded Inserts , UOM (Inch or Metric): Metric , Manufacturer: AVK Fasteners and Tool Parts , ECCN: EAR99 , HTS Codes: 7318.19.0000 , Style: Round Body Splined , Thread Size: M6x1 ISO-5H , Body Material: Steel , Finish Detail: Cadmium Plate Clear Per AMS-QQ-P-416 Type I Class 3 , Grip Range: 6.50 - 9.50mm , Head Diameter: 12.70mm , Head Height: 0.76mm , Maximum Grip: 9.50mm , Minimum Grip: 6.50mm , Material Detail: Steel 1010/1008 , Body Finish: Cadmium Clear Chromate , Minimum Hole Size: 10.00mm , RoHS 3 Compliant: Yes , Body End: Open , Set Body Length: 9.65mm , Head Type: Wedge , Virtual Type?: No

