
JRKC2-610-4.2-CT Bayfast Threaded Inserts (Bayfast)
JRKC2-610-4.2, Bayfast Threaded Inserts, M6x1.0, (0.70 - 4.20mm Grip Range) Round Body Splined, Low Profile Head, Stainless Steel, Passivated
Product Information
MPN
JRKC2-610-4.2-CT
BSPN
BA-JRKC2-610-4.2-CT
Available Qty
Minimum Order Qty
Qty Interval
Avg Lead Time For Backorders
Backorder Available Date
Price
-
Your Net Price
-
Available from these sellers
New (3) from Rs. 10,538 + Rs. 100 Shipping
Want to order more than the available Quantity? Click here
You can order the available quantity above and place a Backorder for more here with this Seller.
MPN
JRKC2-610-4.2-CT
BSPN
BA-JRKC2-610-4.2-CT
Min. Order Qty For Backorders
1
Avg Lead Time For Backorders
60 days
Backorder Available Date
Qty Interval After MOQ
1
Price
99999999
$99,999,999.0000
Your Net Price
$99,999,999.0000
0 % response rate, 0 -mins response time
| Brand | Threaded Inserts (Bayfast) |
|---|---|
| Manufacturer Part# | JRKC2-610-4.2-CT |
| Minimum Grip | 0.71mm |
| Maximum Grip | 4.19mm |
| Grip Range | 0.71 - 4.19mm |
| Body End | Open End |
| Body Material | Stainless Steel |
| Material Detail | Stainless Steel 302HQ |
| Body Finish | Passivated |
| Finish Detail | Passivated |
| Minimum Hole Size | 10.00mm |
| Drill Size | X |
| Body Length | 14.73mm |
| RoHS 3 Compliant | Yes |
| Seller Part Number | BA-JRKC2-610-4.2-CT |
| ECCN | EAR99 |
| Diameter | 9.91mm |
| Manufacturer | Bayfast |
| Stock Status | Backorder |
Bayfast JRKC2-610-4.2 Threaded Inserts, M6x1.0 Thread Size, 0.028 - 0.165 Inch (0.71 - 4.19mm) Grip Range, "K" Style Round Body Splined, Low Profile Head, Stainless Steel 302HQ, Passivated, RoHS 3 Compliant

